JEZERA - OSTROŽSKÁ NOVÁ VES
Ostrožská Nová Ves 


Scorecard

Jamka číslo 1 - Potoční

PAR 5, bílá 412m, žlutá 412m, modrá 403m, červená 403m

Uvítací pětipar je nejdelší jamkou na hřišti. Ostrý pravý dogleg, vedený dvakrát přes potok, lze hrát mnoha způsoby, které závisí na první ráně. Z vyvýšeného odpaliště hrajete šikmo přes vodní překážku, do široké fairwaye. Ti, kteří skončili v překážce, dropují hned u lávky a hrají svoji třetí ránu dál po fairwayi. Krátcí hráči a ti, kteří jsou hodně vlevo na fairwayi nebo v roughu drží stejnou taktiku na konec fairwaye k lávce. Odsud je to 150 metrů do greenu. Pokud jste z týčka na 200 a více metrech, navíc vpravo na fairwayi, hrajete druhou ránu šikmo přes potok na širokou fairway před greenem a ti nejdelší do greenu. Je třeba dobře mířit a zvolit správnou délku hole, jelikož vlevo od fairwaye je jezírko a za greenem sráz a vodní překážka. Green je skloněný proti vám a vpravo a jen lehce zvlněný. 

Jamka číslo 2 - Jezerní

PAR 3, bílá 149m, žlutá 137m, modrá 113m, červená 104m

Mezi odpalištěm a greenem jsou 3 jezírka. Je to o psychice a taky o větru. Příliš dlouhá rána může skončit za greenem v potoce a v dropem. Příliš krátká vpravo v jezírku. Green je vpředu vlevo nejníž a stoupá dozadu a doprava. I když ho trefíte, není ještě vyhráno, pokud nejste kousek od fangle

Jamka číslo 3 - Bumerang

PAR 5, bílá 461m, žlutá 453m, modrá 426m, červená 400m

Ač jde dle HCP o nejtěžší jamku na hřišti uvidíte, že ve skutečnosti je to jamka skórovací. Levý dogleg, vpravo po celé délce až za green podélná voda a vlevo vnitřní out. Dopadová zóna drivů je obrovská, bez vážných problémů. Kratší hráči hrají klidnou ránu po fairwayi či jejím okolí, druhou míří vlevo od boule na fairwayi a na třetí do greenu už stačí krátké železo. Ti dlouzí hrají po levé straně fairwaye a při dobrých povětrnostních podmínkách hrají druhou ránu do greenu nebo jeho okolí. Vlevo od něj je boule. Green je poměrně dlouhý, ale není příliš složitý.

Jamka číslo 4 - Žraločí zátoka

PAR 4, bílá 278m, žlutá 262m, modrá 228m, červená 204m

Pravý dogleg kolem magnetického jezírka. Nikterak obtížná jamka. Tedy v případě, že nejste notorický slicer a nefouká silný protivítr. Nemusíte se honit za každou cenu přes vodu. Buďte na fairwayi a druhou ránu hrajte raději vlevo na green. Jednak je tam nejníž a navíc vpravo od něj je samá voda. Uprostřed vede napříč vlna, tak pozor na PIN pozici.

Jamka číslo 5 - Hadí

PAR 4, bílá 352m, žlutá 344m, modrá 307m, červená 286m

Téměř rovný čtyřpar lemují po obou stranách bouličky a stromky v roughu. Na slicery tu opět čeká velké nebezpečí v podobě jezírka vpravo od fairwaye. Z odpaliště se to nezdá, ale je poměrně dlouhé v nejužší části fairwaye a začíná asi 150 m od odpaliště. Jamka se jmenuje „Hadí“, ale green by mohl být „Macocha“. Je vyvýšený, je za ním spousta místa, ale napříč prochází hluboká „U“ rampa. Puttování z jedné plošiny na druhou přes propast není to nejjednodušší, co vás může na hřišti potkat.

Jamka číslo 6 - Tsunami

PAR 3, bílá 159m, žlutá 134m, modrá 129m, červená 99m

„Tsunami“ je výstižný název. Krátká fairway s obrovskými vlnami vás může vystrašit, ale je to stejná jamka, jako dvojka. Rána do greenu, ležícího na obroušené homoli. Všude kolem chipujete z roughu do kopce. Green běží zezadu vlevo, doprava vpředu. Ani na této „sjezdovce“ není puttování zábava.

Jamka číslo 7 - Mořská panna

PAR 4, bílá 379m, žlutá 367m, modrá 332m, červená 323m

Úplně přímá jamka, po celé levé straně vede out, vpravo lemující rough. Před greenem vpravo je velké jezero, které může dělat kratším hráčům velké problémy. Bezpečnější je být kratší na středu fairwaye na dokonale rovném platu a pokusit se být třetí ranou blízko u fangle. Green je poměrně dlouhý a téměř rovný, tak pozor na chipy a dlouhé paty.

Jamka číslo 8 - Modrá laguna

PAR 3, bílá 123m, žlutá 96m, modrá 85m, červená 77m

Kraťoučký poloostrovní třípar s největším greenem na hřišti. Z vyvýšeného odpaliště krátkým železem podle větru trefit green. Samozřejmě co nejblíž k fangli. Green běží téměř vždycky k vodě, tak opatrně s dlouhými paty.

Jamka číslo 9 - Ostrožská Lochneska

PAR 5, bílá 476m, žlutá 451m, modrá 423m, červená 402m

Odpaliště na jezeře. Někomu se můžou rozklepat kolena, ale stačí rána 110 metrů na fairway. Zatažené rány vlevo můžou skončit v biozóně mezi vodou a fairwayí jedničky. Fairway je široká, opět ji lemuje rough s kopečky a mladými stromky. 3. či 4. rána do greenu musí být přesná. Green je vyvýšený, obklíčený 2 jezírky. Přístup je přes úzké hrdlo. Green je skloněn zleva doprava a k fairwayi. Naposledy dobře čtěte a jděte spokojeně do klubovny.